apart
10 بهمن 1401 - 23:25

هویت بخشی دینی و اعتقادی، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: هویت بخشی دینی و اعتقادی و نیز عزت و غرور ملی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محمدرضا طالبی امروز با بیان این مطلب در مراسم تجلیل از خانواده های شهدای نیروی هوایی که در آستانه دهه فجر و ۱۹ بهمن ماه سالروز بیعت همافران ارتش جمهوری اسلامی ایران با امام راحل (ره) برگزار شد، ضمن تبریک دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب ما مردمی بود و مردم در پیروزی آن نقش جدی داشتند.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افزود: اولین دستاورد انقلاب در حوزه سیاسی بود چرا که قبل از آن حکومت شاهنشاهی و دیکتاتوری حاکم بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی از همان ابتدا تاکنون مردم با شرکت در انتخابات مسئولان خودشان را انتخاب و در سرنوشت خودشان دخیل هستند.

معاون استاندار ادامه داد: قبل از انقلاب در مراودات سیاسی ما سرافکنده بودیم اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دیپلماسی قوی ما هرکجا به میدان آمد و به سمت مذاکره رفت با اقتدار از مذاکره و دیپلماسی خارج شدیم.

طالبی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی دشمنان گفت: با وجود نیروی سازمان نیافته نظامی و مشکلات و ضعف‌ها در زمینه تجهیزات و امکانات نظامی، در برابر 85 کشور جهان که غیرمستقیم از صدام حمایت می‎کردند با دست خالی به پیروزی رسیدیم که بخشی از این پیروزی ها را مدیون ارتش جمهوری اسلامی و به خصوص کارکنان نیروی هوایی به عنوان تیز پروازان ارتش غیور هستیم.

به گفته وی؛ در زمان طاغوت در هر معاهده‌ بین ایران و کشور های استعماری و استکباری، بخشی از اراضی کشور جدا می‌شد اما در جنگ تحمیلی یک وجب از خاک وطن به دست دشمن نرسید.

وی با ذکر این نکته که متأسفانه منابع خدادادی و معادن غنی ایران اسلامی در زمان طاغوت به تاراج می رفت، گفت:  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه انرژی و سوخت مشکلی نداریم و خودکفا هستیم حتی به برخی کشورها صادرات فرآورده های نفتی داریم.

معاون استاندار با اشاره به وجود زیرساخت های حداقلی قبل از پیروزی انقلاب ، گفت: این در حالی است که بعد از انقلاب در همین منطقه خراسان جنوبی از بهترین زیرساخت‌ها برخوردار هستیم و تمام روستاهای بالای 20 خانوار و حتی زیر 20 خانوار ما از نعمت برق و گاز برخوردارند.

طالبی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اگر چه دست دشمن از غارت جمهوری اسلامی ایران کوتاه شد اما توطئه‌های مختلف را علیه ما طراحی کردند و همه این دستاوردها با وجود تحریم ها و کارشکنی دشمنان رقم‌ خورده است.

وی به مقایسه جایگاه زنان قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: قبل از انقلاب به زن به چشم ابزار نگاه می‌شد اما جایگاه زن بعد از انقلاب براساس جایگاهی که حضرت فاطمه زهرا (س) و پیامبر گرامی اسلام (ص) برای زن تعریف کرده اند، احیا شده و زنان مسلمان به هویت اصلی خود دست یافته اند و در تمام موضوعات کشور نقش آفرین هستند. 

به گفته وی؛ درخصوص این آزادی که الان دستاویز رسانه ای دشمنان شده، بدانید که نظام اسلامی ایران جایگاه رفیع زن را تعریف و  به درستی در این زمینه نقش ایفا کرده‌، در حالی که در غرب برای زنان قانون جنگل حاکم است و ما این قانون را برای زنان جامعه خود نمی پسندیم.

معاون استاندار با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روحیه خودباوری در بین آحاد مردم و مسئولان ما به وجود آمد، گفت: با این روحیه خودباوری و با توکل با خداوند و ائمه اطهار (ع) توانستیم اتفاقات خوب و بزرگی را رقم بزنند.

طالبی با اشاره به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در زمینه هسته‌ای و نانو تکنولوژی، افزود: امروز و به برکت نظام جمهوری اسلامی در نانو تکنولوژی و میکرو الکترونیک، شبیه‌ سازی، ربات و در صنایع هوا و فضا جزو کشورهای برتر جهان هستیم.

وی با تأکید بر این که ما در حوزه امنیت و اقتدار نظامی در درجه‌ای قرار داریم که هیچ ابرقدرتی جرأت حمله  و تجاوز به جمهوری اسلامی ایران را ندارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در حال پیشرفت و تعالی است و مسیر خود را با اقتدار ادامه می دهد و این مسائلی را هم که اخیراً دشمن به وجود آورده، کف روی آب است و هیچ نگرانی از اینگونه مسائل نداریم.

به گفته وی؛ نظام جمهوری اسلامی ما نظامی رو به رشد و کمال یعنی به سمت تمدن سازی اسلامی است و با توکل به خداوند و یاری امام عصر(عج) به این مرحله خواهد رسید.

پایان پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008805