apart
10 بهمن 1401 - 21:01

استاندار تهران: پاسخگویی به نسل جدید با محتوای قرآنی باشد

استاندار تهران در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران بر لزوم توجه به انتظارات نسل جوان و پاسخگویی به آن‌ها با بهره‌گیری از محتوای قرآنی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، صد و بیست و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، زهرا سادات لاجوردی نماینده مردم در مجلس، مرتضی خدمتکار مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و دیگر مسئولان برگزار شد. 

استاندار تهران در این جلسه ضمن تبریک ماه رجب و آغاز دهه فجر اظهار کرد: در شورای فرهنگ عمومی، جایی برای تلفیق سیاست‌ها، اهداف، برنامه اجرایی، تعیین متولی، کنترل اقدامات موازی و بازگردانی عملکردها جهت اصلاح نداریم، در این زمینه لازم است دبیرخانه‌ای تشکیل تا از اقدامات موازی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: رشد و توسعه مراکز قرآنی خوب است، با این حال مردمی‌سازی فعالیت‌های قرآنی ضروری است و به عنوان پیش‌درآمد آن در حوزه نماز باید اقداماتی صورت گیرد.

فخاری تاکید کرد: بهره‌گیری از محتوای قرآن، تفسیر و اثرگذاری قرآن در نظام زندگی مدنظر است، چرا که قرآن کتاب زندگی است و باید در بطن جامعه اجرایی شود.

استاندار تهران گفت: در زمینه دفاع از حریم قرآن باید اقداماتی انجام دهیم تا اثرگذاری قرآن نشان داده شود و در بطن جامعه این امر پیاده‌سازی شود.

وی به انتظارات نسل جدید و لزوم پاسخگویی به آنها با بهره‌گیری از محتوای قرآنی تاکید کرد. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008510